Це питання останнім часом ми чуємо надто часто і я просто зобов’язаний ознайомити із усіма особливостями тих, хто переймається щодо обраного матеріалу для будівництва храму. Що ж, почну з самого початку.
Була виділена земельна ділянка з певними особливостями, які були виявлені не відразу. Архітектор з геодезистами провели дослідження місцевості та ґрунту і винесли вердикт: плавун (пливун). Якщо коротко, то це дрібний пісок із великим вмістом води. Згодом вияснилось, що далеко не будь-яку будівлю можна зводити за таких умов. Неякісні фундамент та розрахунки можуть спричинити руйнування конструкції. Розуміючи всю відповідальність та небезпеку, на засіданні релігійної громади одноголосно було вирішено обрати для майбутнього храму найоптимальніший матеріал – дерево. Однією із вагомих причин став брак коштів та неможливість відразу знайти необхідну суму для закладення фундаменту під цегляну чи бетонну будівлю. Для зведення фундаменту під дерев’яну споруду було витрачено 387 000 тис. грн. (2013 р.). А на даний час, для його укріплення та розширення під цегляну будівлю потрібно вкласти ще близько 500 тис. грн. Однією з основних причин, яка робить неможливим зведення храму із важких матеріалів – наявність та близьке розташування комунікацій міста. Ми були змушені за кошти релігійної громади (80 тис. грн.) у терміновому порядку організувати перенесення частини тепломережі.
За словами архітектора, вогнестійкість спеціально обробленого дерева ідентична усім іншим будівельним матеріалам (бетон, цегла, скло і т.д.), тож перейматися з цього приводу не варто. Усі пам’ятають пожежу, в результаті якої ми залишились без каплички. Фото- та відео-матеріали свідчать про те, що згоріло усе всередині (обладнання, меблі, книги і т.п.), проте стіни залишились стояти цілі. Здалека не усім відразу було ясно чи з храмом щось взагалі трапилось, допоки не звертали увагу на потемніння під дахом. Спеціалісти пояснили, що відновлювати дерево немає сенсу через його гігроскопічність та високу властивість вбирати запах, тому ми прийняли рішення демонтувати каплицю.
Задля забезпечення порядку встановлено камеру спостереження, яка напряму під’єднана до місцевих органів поліції. На даний момент робимо усе, що в наших силах.
Надіюсь, мені хоч трохи вдалось роз’яснити деталі запланованого будівництва. Зрозуміло, що без благословіння нічого б не починалось, тож дуже важливо його притримуватись та не відступати ні на крок, незважаючи на усі негаразди. Господь все бачить, чує, знає та ніколи не залишає без підтримки вірних Йому людей.
Автор: прот. Олександр Кондратенко