Які асоціації викликає у вас фраза «найближча людина»? Мабуть, більшість із нас подумали про батьків/братів/сестер і т.д. І це чудово. Ми з дитинства ніби налагоджуємо міцний духовний зв’язок із тим, хто викликає у нас позитивні емоції та довіру.
Але ніщо не вічне на Землі. Людина може піти із життя або просто в якийсь момент виникне неприємна розмова, в наслідок якої може припинитися будь-яке спілкування.
Так буває і це нормально. В такі моменти людина згадує про Того, хто ніколи не відвернувся би: про нашого духовного Батька. Мабуть, ні дня не проходить, щоб ми подумки не звертались до Нього. Це, зазвичай, дрібні прохання. А бувають і великі. У таких випадках людина йде в храм і консультується з приводу своєї потреби.
Православна Церква склала ряд чинопослідувань, через які можна попросити допомогу в якихось справах від вищих сил. Називаються вони просто – церковні треби, через те, що виконуються за потребою віруючих.
Основні види треб: молитви за живих, за покійних, освячення предметів, їжі, тощо.
Молебен – це посилена молитва за живих. Вони можуть бути загальними (щоразу по закінченню літургії), а також на замовлення (у визначений час за проханням).
Коли моляться за померлих, замовляють панахиди або відспівування.
В цілому, чинопослідування створені для того, щоб освятити у житті людини все те, чим вона користується. В такий спосіб ми просимо благословіння у свого Творця.
У певні церковні свята ми несемо на освячення їжу: на Великдень – крашанки та паски, на Преображення – яблука та інші фрукти і т.д.
Звісно, існує чин на освячення будинку, колісниці (автомобіля) і т.д. Про здійснення подібних церковних треб домовляються особисто зі священиком, визначаючи зручний для звершення час.
Фото запозичено із зовнішнього ресурсу.
Автор: Кондратенко Анастасія