Не зрозуміло, чому укорінилась така традиція, але більшість людей вітає із днем Ангела тоді, коли бачить у календарі ім’я святого, яке співпадає із ім’ям знайомого. Хоча, це навіть не логічно. Проте, відмінність між цими подіями легко запам’ятати.
Ангел дарується людині Господом в день звершення Таїнства Хрещення. Тому, вітати із днем Ангела можна лише знаючи дату хрестин. І ніякого зв’язку із нареченням імені тут немає. А от іменини – це якраз день пам’яті святого, чиє ім’я людина носить.
У православ’ї найважливішим святом є Пасха Христова, але для кожного християнина існує й «мала Пасха» – день тезоіменитства або, як прийнято у народі, день іменин.
Раніше людина отримувала ім’я від Церкви при Хрещенні. Обиралося воно не довільно: день народження або день хрещення частіше за все, співпадали із днем пам’яті певного святого. Також, допускався вибір імені за обітницею, тобто, на честь святого, обраного заздалегідь, до якого молилися ще до появи чада. В такому випадку іменини відзначалися в день пам’яті саме цього угодника Божого.
Плутаниця починається тоді, коли людина намагається зрозуміти в який же день святкувати іменини, так як існує багато однакових імен різних святих впродовж року. Тож, відразу постає питання: як визначити саме свій день тезоіменитства?
В церковному календарі необхідно відшукати найближчий після дня народження день пам’яті святого з аналогічним вашому ім’ям. Але, для економії часу та сил, можна скористатись ресурсом, який відразу, після введеного вами ім’я та дати народження, повідомить ваш день іменин.
Кожне свято хочеться якось відзначити. Комусь до вподоби робити це серед купи гостей, організувавши пишний бенкет. Проте, у даному випадку, в такий день, по можливості, потрібно сходити до сповіді та причаститися, тим самим виказуючи повагу святому, чиє ім’я ви носите.
Фото запозичено із зовнішнього джерела.
Автор: Кондратенко Анастасія