Останнім часом серед молоді все частіше стає популярним піти посповідатись, щоб зняти із себе тягар гріха. Не нагадує католицизм? Тож, щоб не вводити себе в оману, необхідно в усьому докладно розібратися.
Не дивлячись на те, що це два різних Таїнства – вони мають безпосередній зв’язок. Уявіть собі наступну ситуацію. Ви направляєтесь до лікаря, щоб вилікувати рану. Він її старанно оглядає, чистить, обробляє і відправляє вас додому. «І все? А якийсь лікуючий засіб, мазь? То хоча би вже бинт чи лейкопластир?», – думаєте ви. Так, правильно здогадались. На сповідь ми йдемо до нашого лікаря небесного, щоб Він допоміг нам дістати із душі занози гріха. А щоб прискорити загоєння ран, які лишились, необхідно їх вилікувати. Цьому сприяє благодать, що сходить на нас після прийняття Святих Христових Тайн.
Підготовка до сповіді.
Усвідомивши скоєний гріх, необхідно відразу подумки покаятись. В кінці дня знову пригадати його, та ще раз попросити прощення у Бога. Напередодні, якщо на самій сповіді є страх забути щось чи пропустити від хвилювання, дозволяється записати гріхи на невеликому листку, який комфортно буде дістати і прочитати. Головне – зосередитись та намагатись поринути у стан покаяння. Також, варто попросити вибачення у всіх до кого були несправедливими та причинили біль.
Підготовка до Причастя.
До таїнства Святого Причастя необхідно себе підготувати молитвою, постом, смиренністю, ну і звісно ж, чистосердечною сповіддю. Якщо коротко, то необхідно:
- притримуватись посту 3 дні (утримуватись від їжі тваринного походження);
- відвідати вечірнє богослужіння (якщо вечірня, утреня та літургія поєднані та служаться в один день, то бути присутнім на всіх);
- прочитати канони: покаянний Господу Ісусу Христу, молебний до Пресвятої Богородиці, Ангелу хранителю, а також Послідування до Святого Причастя;
- ввечері, перед запланованим походом до храму, не пити і не їсти після опівночі (відповідно, зранку також).
Людині, яка читає Євангеліє, непотрібно пояснювати наскільки велика Святиня Тіла і Крові Христа, та чому без Причастя неможливо унаслідувати життя вічне (про це говорив Сам Господь).
Багато сучасних пастирів рекомендують причащатися від одного до двох разів на місяць. Іноді, батюшки благословляють приймати Святі Христові Тайни й частіше. Проте, необхідно порадитись з приводу цього зі своїм духівником, отримавши відповідне благословіння.
Не потрібно робити це для «галочки». Господь дає нам можливість спасіння. І скористатись нею чи ні – особистий вибір кожного.
Фото запозичено із зовнішнього джерела.
Автор: Кондратенко Анастасія