Сучасне життя більшості людей сплановане майже до хвилини. А буває, будильник вчасно не продзвенів і поспішаючи по справам, зовсім не вистачає часу для молитви. Але молитва у житті православного християнина завжди може бути присутня і для цього не обов’язково вивчати цілий молитвослов напам’ять.
Великий старець преподобний Серафим Саровський написав коротке правило, яке можна застосовувати у випадках нестачі часу для повноцінної молитви (молитви спеціально вказані на старослов’янській мові).
Піднявшись від сну, кожен християнин, ставши перед святими іконами, нехай прочитає молитву «Отче наш» тричі на честь Пресвятої Трійці, після цього «Богородице Дево, радуйся» також тричі. На завершення «Символ Веры» один раз.
Виконавши таке правило, всякий православний нехай займається своєю справою, на яке поставлений або покликаний. Під час роботи вдома або на шляху кудись, нехай тихо читає: «Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго», а якщо оточують його інші, то, займаючись своєю справою, нехай про себе повторяє «Господи, помилуй» – і так до обіду. Перед самим же обідом нехай знову прочитає ранкове правило.
Після обіду, виконуючи свою справу, кожен християнин нехай читає так само тихо: «Пресвятая Богородица, спаси мя грешнаго» до вечора. Якщо навколо не оточують люди, нехай промовляє: «Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, Госпожею Девою Мариею Богородицею помилуй мя грешнаго».
Відходячи ж до сну, кожен християнин нехай знову прочитає ранкове правило, тобто тричі «Отче наш», тричі «Богородице» і один раз «Символ Веры».
Преподобний Серафим Саровський пояснював, що ці три молитви – основа християнства, тому дотримуючись хоча б того малого «правила», можна досягти міри християнської досконалості. «Отче наш», як молитва, дана Самим Господом – зразок всіх молитов. Друга молитва, «Песнь Пресвятой Богородице», принесена з неба Архангелом у вітання Богоматері. А «Символ Веры» містить в собі всі рятівні догмати християнської віри.
Також старець радив постійно читати впродовж дня Ісусову молитву («Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго»), поки займаєшся своїми справами, і при цьому наводив слова з послання до Римлян: «Всякий, хто покличе ім’я Господнє, спасеться».
Автор: Кондратенко Анастасія