Правильний ранок – запорука вдалого дня. Але яким сенсом ми наділяємо ці слова? Для когось це ранній підйом, заняття спортом або йога, смачний сніданок, перегляд новин, догляд за домашніми улюбленцями, збори на роботу чи на навчання, тощо.
І як би рано не встав, завжди ніби не вистачає часу. Потім, заклопотані, ми увесь день вирішуємо буденні справи, а під вечір, опинившись вдома, єдине, що спадає на думку – відпочинок від трудового дня. Сучасне життя й справді передбачає щільний графік, в якому не завжди вистачає місця для духовного розвитку. У кращому випадку, подібне відкладається на вихідні. Але давайте по порядку.
Для кожного православного християнина відомі способи спілкування з Богом. Може хтось здивується, але це можна здійснити не тільки на богослужінні. Спілкування з Ним доступне щохвилини. Хтось каже: “Я молюсь як знаю, своїми словами“. І це чудесно та похвально! Але чомусь коли ви приїжджаєте, наприклад, до Франції, то усвідомлюєте, що розмовляти на українській і сподіватись, що вас зрозуміють правильно – вкрай дивно.
Спілкування через молитву зі своїм Творцем – завжди щось особливе та чисте. Тому, за відсутності лайливих слів, для цього й була обрана старослов’янська мова.
Ранкові та вечірні молитви містять спеціальний текст і максимально виражають всі слова подяки та прохання. Кожна фраза наділена неповторним та глибоким сенсом. Якщо їх читати вдумливо та розмірено, то це займе близько 15 хвилин. То, невже ми насправді настільки зайняті, що не можемо виділити пів години часу в день для Того, хто кожну секунду піклується про нас? Мабуть, варто задуматись.
Молитвослов бачили усі й, можливо, у багатьох він є вдома. Із розвитком сучасних технологій і на щастя тих, хто береже природу та принципово не купує книжок, є багато мобільних додатків з основними наборами молитов. Наприклад:
Якщо зовсім не вистачає часу для прочитання всіх молитов і перед вами стоїть вибір: зробити це поспіхом або відмовитись, тоді краще помолитись коротко, але уважно за правилом преподобного Серафима Саровського, що описане у цій статті.
Спробуйте хоча б раз прочитати ранкові або вечірні молитви так, ніби робите це востаннє. Пропустіть всі слова через себе і відразу помітите як всередині виникають дивні, змішані відчуття: і розкаяння, і теплота, і смирення, і надія.
Автор: Кондратенко Анастасія